Muzeum Fosilií Roseč
Muzeum Fosilií Roseč

Vítáme Vás

Vítáme Vás na stránkách Muzea Fosilií v Roseči.
Představujeme Vám kolekci fosilních pozůstatků. Největší část muzea je věnována několikaleté sbírce Henka a Nolly Blaas, kteří se celý život věnovali fosiliím. V naší expozici se dozvíte o vývoji planety, interaktivně se vrátíme do minulosti a prozkoumáme dávná území. Pořádně z blízka si prohlédnete chrup žraloka, mamuta a medvěda. Muzeum je vhodné pro děti i dospělé, paleontologickým programem zabavíme školy i školky. Zábavně Vám vysvětlíme proces sedimentace a zkamenění rostlin a živočichů. Celá sbírka je dotvořena kreslenými panely.

Jeden z největších českých paleontologů doc. RNDr. Jaroslav Marek, CSc a profesor Univerzity Karlovi pomáhá determinovat a zařadit exponáty do vývojového vzorce.

Část chybějící expozice zapůjčilo Geologisch Muzeum Hofland z Holandska a podpořilo tak otevření kompletního muzea. Spolupracujeme, také se soukromími sběrateli, kteří nám pomáhají k otevření ryze české sbírky. Jihočeský kraj nás podpořil dotačním programem Podpora Muzeí a Galerií, díky kterému vznikli nové brožurky, informační cedule, webové stránky a došlo k nainstalování a zakoupení nového osvětlení a vitrín.

Muzeum také spolupracuje s Vlastimilem Sloupem, který vyrábí repliky z originálních zkamenělin z Chlupáčova Muzea Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovi.

Přijeďte a objevte kouzla minulosti.

Těšíme se na viděnou!

Tým Světa Fantazie