Muzeum Fosilií Roseč

Stálá expozice

Unikátní sbírka zkamenělin, které Henk a Nolly Blaas (z Nizozemska), během 40ti let práce v terénu sesbírali, je vystavena v chronologickém pořadí spolu s informacemi o odpovídajícím období vzniku exponátu.

Dobře zachovalé kosti dinosaurů a mamutů, žraločí zuby, stovky druhů mušlí, mořské ježky, zbytky stromů a rostlin uchovaných v kameni, zobrazující historii planety Země a života na ní. Podle informací místního tisku jde v tuto chvíli o největší soukromou sbírku zkamenělin v České Republice.

Digitalizace celé kolekce by měla proběhnout v roce 2015,
bude zveřejněna i na těchto stránkách.

Mimo fosílií se Henk a Nolly také věnovali sbírce minerálů a hornin, z části tuto sbírku získali jako dar a částečně ji doplnili o vlastní nálezy.
I tuto sbírku máme vystavenu a je možné ji obdivovat.

Stejně jako park, i muzeum stále rozvíjí.
fm_pe01    fm_pe02    fm_pe03    fm_pe04

S pomocí našich kontaktů v Geologickém muzeu Hofland v Larenu (NL) a v Chlupáčově muzeu University Karlovy v Praze (CZ) chceme, aby tato jedinečná kolekce Henka a Nolly Blaas byla zachována pro budoucnost a i nadále byla k dispozici našim návštěvníkům.

mf07    mf08